Антикригові системи покрівлі

Антикригові системи покрівлі

24Антикригові системи покрівлі призначені для захисту конструкцій будинку, покрівлі й водостічних труб від ушкоджень у зимовий період, а також від утворення бурульок і  пов’язаної з ними небезпекою падіння на людей та транспортні засоби. Завдяки системам сніготанення стало можливим охороняти фасади, жолоби і водостоки від руйнування, тим самим зберігаючи естетичний зовнішній вигляд будинку протягом усього періоду експлуатації.

Призначення систем обігріву

21 На відміну від традиційних способів очищення покрівлі та зовнішніх площ від снігу та льоду, коли необхідно постійно вручну видаляти сніг і бурульки з покрівлі будівель, системи для танення снігу і льоду непомітні і працюють повністю автоматично. Це дозволяє економити не тільки на трудових ресурсах, а й на ремонті покрівлі, водостоків, фасаду будівлі. За допомогою датчиків температури і вологості системи включаються і відключаються, витрачаючи рівно стільки енергії, скільки необхідно. Системи для танення снігу і льоду служать роками, не вимагаючи нових вкладень. Потрібен лише профілактичне обслуговування перед початком зимового сезону. Встановивши таку систему одного разу, можна практично про неї не дбати.

25Досвід експлуатації систем сніготанення показує, що при правильному розрахунку параметрів і виборі комплектуючих, система на правильно спроектованої конструкції даху працює тільки під час снігопадів або відлиг при температурі, близькій до нуля. Кількість таких днів у році в зазвичай не перевищує 40 – 50. Виходячи з цих даних, можна приблизно оцінити витрата електроенергії при відомій встановленої потужності. Наприклад, обладнання для “середньої” даху з периметром близько 100 м і висотою будівлі 20 м (5 поверхів) має настановну потужність приблизно 20 кВт. Усереднений витрата електроенергії за зимовий сезон становить 15-18 тис. КВт / год. Якщо порівняти вартість електроенергії і вартість поточних робіт з очищення даху від снігу та льоду, вартість профілактичного ремонту пошкоджених елементів покрівлі, водостоків, фасаду, можна зробити висновок на користь вибору кабельних систем сніготанення.

Причини утворення льоду

Для початку розглянемо причину появи на покрівлі полою й бурульок. У разі типовою конструкції даху з горищем, тепло, надходячи через верхнє перекриття і горищний простір досягає покрівлі. Відбувається її нагрівання, що навіть при негативних температурах зовнішнього повітря призводить до позитивної температури на поверхні самої покрівлі. В результаті відбувається танення снігу на центральній частині покрівлі, і тала вода під шаром снігу стікає у водостік, який позбавлений «паразитного» підігріву. В холодному водостоку вода замерзає, утворюючи крижаний валик. Надалі вода переливається через крижаний валик і замерзає на краю покрівлі, утворюючи бурульки.

26Завдання системи сніготанення полягає в тому, щоб звільнити шлях стоку талої води і супроводити її до нижнього зрізу водостічних труб при будь-якій температурі зовнішнього повітря. Система сніготанення повинна працювати до тих пір, поки існує ймовірність утворення бурульок, тобто поки не припиниться танення на покрівлі. Процес танення на покрівлі йде залежно від конструкції покрівлі, кількості “паразитного” ​​тепла, температури зовнішнього повітря, вологості, сили вітру й цілого ряду інших специфічних факторів. Можлива ситуація, коли на покрівлі йде процес танення, але полій і бурульки не утворюються через позитивну температури зовнішнього повітря. Звідси випливає алгоритм роботи системи управління, яка за допомогою датчиків температури й вологості відслідковує всі можливі ситуації й включає підігрів покрівлі в необхідні проміжки часу, не витрачаючи електроенергію даремно, оскільки повна потужність системи може досягати декількох десятків кіловат.

Вибір потужності

27Основний фактор, що впливає на підбір необхідної потужності – кількість “паразитного” ​​тепла, проникаючого під покрівлю через верхні перекриття. Його вкрай складно виміряти або визначити розрахунковим шляхом, до того ж воно змінюється протягом усього зимового сезону.
Другий фактор – різноманітність конструкцій покрівлі та водостоків, тому в кожному конкретному випадку необхідний індивідуальний підхід і розрахунок. Найбільш поширений тип дахів – це металева покрівля на дерев’яній обрешітці, при цьому горизонтальна частина водостоку утворена водоотбойником з разуклонкой до ринв. Другий тип дахів – з підвісним жолобом під звисом покрівлі. Поширені і практично плоскі дахи з водостоком всередині будівлі.
Виходячи з теплового режиму, даху можна умовно розділити на три типи:

“Холодна дах”. Це добре ізольований дах з низьким рівнем тепловтрат через верхні перекриття, часто з провітрюваним підпокрівельним простором. Сніг починає танути, як правило, тільки на сонці. При цьому мінімальна температура танення – не нижче – 50 С. Потужність системи сніготанення для такого даху повинна бути мінімальною.
“Тепла дах”. Це погано ізольований дах. На таких дахах сніг тане і при низьких негативних температурах повітря. Тала вода стікає вниз до водостоків, де замерзає й утворює крижаний валик і бурульки. Мінімальна температура танення – до -10 ° С. До цього типу відносять більшість дахів старих адміністративних і житлових будівель. Для такого даху необхідна потужна система сніготанення, ніж у першому випадку.
“Гаряча дах”. Це дуже погано ізольований дах, у якої горище використовується в технічних цілях – наприклад для розводки систем опалення або як житлове приміщення. На таких дахах сніг тане і при дуже низьких негативних температурах повітря (нижче – 10 ° С). В цьому випадку проектування системи сніготанення представляє значні труднощі, а її експлуатація надалі сполучена зі значною витратою електроенергії. Для “гарячих дахів” є сенс спочатку спробувати зменшити кількість “паразитного” ​​тепла, утепливши верхні перекриття, розташовані на горищі комунікації і потім встановлювати систему антиобледеніння.

Монтаж

28Для надійного закріплення кабелю із кроком відповідно до розрахунків, в процесі укладання застосовується спеціальна монтажна стрічка з кроком кріплення кабелю 2.5 см. Можливе закріплення ліній нагрівального кабелю на сітці за допомогою хомутів. В цьому випадку необхідно акуратно затягувати хомути, щоб не перетиснути нагрівальний кабель, в іншому випадку в цьому місці можливий його перегрів, і подальший вихід кабелю з ладу.

Жолоб

22

Горизонтальна частина водостоку – жолоб, може бути підвісним або становити елемент конструкції звису покрівлі, так званий водовідбійник. Кабель укладається “доріжкою” в декілька паралельних ліній в підвісний жолоб чи вздовж водовідбійника.  Для “холодного даху” і підвісних жолобів діаметром 100 – 150 мм звичайно досить двох ліній кабелю (28 Вт / пог.м)  загальною потужністю 50 – 60 Вт / м.

29Кріплення ліній нагрівального кабелю в жолобах і вздовж водовідбійника зазвичай здійснюють спеціальними пластиковими кріпленнями або за допомогою відрізків спеціальної нержавіючої монтажної стрічки.
Крок між кріпленнями або відрізками стрічки звичайно становить 250 – 350 мм.

Водостічна труба

23Вертикальна частина водостоку – водостічні труби – найбільш відповідальна частина всієї системи організованого водостоку. У них через перепад висот і інтенсивних конвекційних потоків відбувається перерозподіл тепла по всій висоті труб – нижня частина труб прохолоджується через  холодне повітря, а верхня нагрівається. Щоб усунути такий перепад нижню частину труби додатково підігрівають збільшенням числа витків кабелю в нижній частині труби.

Часто водостічні труби відразу йдуть у зливову каналізацію, в такому випадку підігрівати трубу необхідно до точки промерзання землі для даної місцевості.  У разі, коли водостічні труби проходять усередині будинку через теплі приміщення, обігрів необхідний тільки у верхній частині труб  від вхідної воронки до теплих приміщень.

Закріплення ліній нагрівального кабелю в водостічних трубах здійснюють за допомогою спеціального кріплення, що складається з металевого троса діаметром 2.5мм і, прикріпленими до нього, алюмінієвими або мідними затискачами. Необхідно стежити за тим, щоб при встановленні лінії кабелю не стикалися і не перепліталися між собою.  Крок між кріпленнями або відрізками монтажної стрічки звичайно становить 200 – 250  мм.

Ендова

Ендова – це внутрішній кут на поверхні покрівлі. В таких місцях найбільш імовірне скупчення великої кількості снігу, який, подтаівая і ущільнюючись, перетворюється в сніжно-льодовий пласт. При відлиги або при настанні весни такий пласт може зірватися з покрівлі цілком, представляючи серйозну небезпеку для конструкції покрівлі, а так само людей і автомобілів внизу. Закрепленіеліній нагрівального кабелю в розжолобках здійснюють аналогічно установці уздовж водоотбойника за допомогою відрізків спеціальної нержавіючої монтажної стрічки.
У разі відсутності організованого водостоку на покрівлі для запобігання утворення бурульок необхідно підігрівати звис покрівлі. Кабель встановлюється петлями доріжкою шириною до 50 см. Зазвичай петлі нагрівального кабелю закріплюються за допомогою спеціальної нержавіючої монтажної стрічки, лінії якої паралельні свесу покрівлі. Установлений на покрівлі нагрівальний кабель необхідно захистити від механічних пошкоджень. Основний спосіб захисту – пристрій на покрівлі снегоотбойника. Як правило, покрівельні фірми надають послуги з монтажу різних систем снегоотбойника в комплексі з різними типами конструкцій покрівлі.

Нижче Ви можете ознайомитись з пропозицією щодо антикригових систем покрівлі.

 

Саморегулюючий кабель корейського виробництва                                          
Кабель для антикригових систем HMG40-2CR Для захисту трубопроводів від замерзання, підтримки необхідної температури трубопроводів та ємностей, для захисту дахів, водостоків і жолобів від намерзання льоду. 177,00
Кабель для антиобліденіння MHL24-2CR Для захисту трубопроводів від замерзання, підтримки необхідної температури трубопроводів та ємностей, для захисту дахів, водостоків і жолобів від намерзання льоду. 156,00
Кабель для захисту труб  SRL30-2CR Для захисту трубопроводів від замерзання, підтримки необхідної температури трубопроводів та ємностей, для захисту дахів, водостоків і жолобів від намерзання льоду. 159,00
Кабель для захисту труб  MHL30-2CR Для захисту трубопроводів від замерзання, підтримки необхідної температури трубопроводів та ємностей, для захисту дахів, водостоків і жолобів від намерзання льоду. 159,00

 

Муфти (з’єднувальні)                                         
 Кабель для антикригових систем HMG40-2CR 99, 00

 

Матеріали для монтажу Одиниця вимірювання Ціна роздрібна, грн. з ПДВ
Стрічка електромонтажна, крок кріплення 2,5см м/п 6,90
Труба гофрована 9/12 м/п 3,60
Кріплення для монтажу в трубах мідне м/п 33,00
Кріплення для монтажу в трубах алюмінієве м/п 26,10
Кріплення для монтажу в жолобах алюмінієві шт. 4,50
Кріплення для монтажу в жолобах мідні шт. 6,00
Кріплення для монтажу в жолобах пластикові шт. 4,50