Монтаж

Крок 1. Схема укладання
13Планування і підготовку до укладання «Теплої підлоги» потрібно виробляти ще на етапі капітального ремонту або заливки чорнової підлоги.
На плані окремого приміщення або всієї квартири необхідно розмітити схему укладання й місце підключення нагрівального кабелю, а також визначити розташування термостата і датчика.
Якщо в приміщенні є сантехнічні установки або стаціонарні меблі- ці площі можна і не обігрівати, за рахунок чого економиться значна частина обладнання, а в процесі експлуатації витрати електроенергії будуть відчутно знижені.

 

Крок 2. Нанесення розмітки.
15Перенесіть схему розташування сантехнічних виробів та меблів на поверхню підлоги яскравою клейкою стрічкою, а вільним місце, що залишилося, почніть розмічати для подальшої прокладки кабелю.

Крок 3. Теплоізоляційний  шар.

Для того щоб необігрівати приміщення на нижньому поверсі, подбайте про теплоізоляційний шар. Якщо під вашою квартирою знаходиться підвал або будь-яке інше неопалювальне приміщення, то теплоізоляційний прошарок буде обов’язковим.

Крок 4. Укладання і кріплення нагрівального кабелю.
16Кріплення кабелю можна здійснити двома способами: за допомогою монтажної стрічки або металевої сітки. Монтажна стрічка представляє собою гнучкий матеріал з наявними кріпленнями для кабелю. На металевій сітці кабель закріплюється пластиковими хомутами. Окрім можливості
закріпити кабель бажаним числом кріплень, монтажна сітка зручна ще й тим, що забезпечує додаткову жорсткість, перешкоджаючи зануренню теплового кабелю в ізоляційному шарі і даючи додаткову міцність цементній стяжці.

 

Крок 5. Монтаж кабелю на підлогу.
17Важливий момент, який повинен бути передбачений під час укладання теплої підлоги – це номінальна потужність системи в розрахунку на 1 кв.м. Виходячи з цього, виробляється монтаж комплекту з задим інструкцією кроком між смугами. Відмітка «SPLICE» говорить про місце з’єднання теплового кабелю з електричним. Слідкуйте за тим, щоб це місце було розташоване в зоні цементної стяжки і якомога ближче до місця підключення термостата. Відстань до найближчої стіни не повинно бути менше 20 – 30 см.

 

Крок 6. Монтаж терморегулятора системи.
18Кожен комплект системи «тепла підлога» обов’язково має у своєму складі терморегулятор. Проводити установку слід на зручній висоті 80 – 100 см від підлоги, виконуючи всі вимоги схеми складання і монтажу. Датчик підлоги розміщується в порожнині гофротрубки, забезпечуючи легку процедуру заміни датчика.

 

 

 

 

 

Крок 7. Виконання цементної заливки підлоги.

19Підготовлений розчин рівномірно розподіляють по всій поверхні підлоги, проводячи
розрівнювання виключно вздовж рядів нагрівального кабелю.
Висота стяжки, що споруджується на стандартній бетонній підлозі, становить 3 – 5 см в залежності від вимог виробника. Слідкуйте, щоб цементно-піщана суміш не утворювала пустот.
Наявність пустот в стягуванні не тільки знизить тепловіддачу системи, але і може викликати локальний перегрів елементів системи і порушення її працездатності.

 

20Укладання теплої підлоги завершена, але не поспішайте включати нагрівальний елемент до повного затвердіння стяжки! Ці терміни обмежуються тижнем для мастики та 30 днями для бетону. Якщо знехтувати рекомендаціями, то в стягуванні і підлоговому покритті можуть утворитися тріщини, здатні пошкодити навіть цілісність нагрівального кабелю і підлогового покриття!